Dnešní článek ze série o trendových kuchyních pro rok 2024 věnujeme barrevným kuchyním.

Moderní kuchyně plné barev

Barevné kuchyně jsou na vzestupu, a to díky jejich schopnosti vytvořit příjemnou atmosféru a zároveň vyjádřit osobní styl majitelů. Trendy v roce 2024 zahrnují širokou paletu barev, od jemných pastelových odstínů až po výrazné a syté tóny. Jedním z určujících trendů pro rok 2024 je barva roku Peach Fuzz, pokud se o ní chcete dozvědět více, přečtěte si náš článek věnovaný právě této barvě, naleznete jej zde. Nezapomínejte však, že klíčovým prvkem moderní kuchyně je správné použití barev tak, aby kuchyně působila harmonicky a stylově.

Níže přinášíme pár módních barev do kuchyní pro inspiraci a jak jednotlivé barvy kombinovat.

Žlutá kuchyně

Žlutá barva v kuchyni přinese zářivé barvy do vašeho interiéru. Jedním z výrazných trendů je žlutá kuchyně. Žlutá barva přináší do kuchyně sluneční světlo a optimismus. Tato barva je ideální pro menší kuchyně, protože opticky zvětšuje prostor a dodává mu svěžest. Žlutá kuchyně může být kombinována s bílými nebo dřevěnými prvky, které zvýrazní její teplý a přátelský vzhled. Moderní je také kombinace jasně žluté barvy s kamennými nebo betonovými efekty, které žlutou barvu doplní a zároveň tyto dekory žlutá barva pozvedne a rozjasní.

Modrá kuchyně

Kuchyně v modrých tónech zklidní váš prostor a dodá na eleganci. Modrá kuchyně představuje elegantní a uklidňující volbu pro moderní interiéry. Modrá barva může být použita v různých odstínech, od světlé modré, která navozuje pocit svěžesti a čistoty, až po tmavší odstíny, které dodávají kuchyni sofistikovanost. Modrá kuchyně skvěle ladí s nerezovými spotřebiči a bílými doplňky, což vytváří moderní a stylový vzhled. Pokud zvolíte tmavší modrý dekor, určitě jej skvěle zkombinujte se světlejšími barvami nebo reprodukcemi dřevin, kamenů nebo betonů.

Červená kuchyně

Červená barva symbolizuje oheň a je tak naprosto vhodná do kuchyní, které díky ní budou působit teple a hřejivě. Pro odvážné a energické jedince je červená kuchyně tou správnou volbou. Červená barva je známá svou schopností stimulovat apetit a dodávat energii. Červená kuchyně může být buď dominantním prvkem, nebo ji lze použít jako akcent v kombinaci s neutrálními barvami. Tato barva skvěle vynikne ve spojení s dekory tmavších dřevin, kamenů nebo betonů, což vytvoří moderní a dynamický vzhled.