Proč Pech Fuzz?

Pantone vybírá barvu roku s ohledem na aktuální světové události, kulturní vlivy a emocionální náladu společnosti. Pech Fuzz byla vybrána jako reakce na současnou dobu, která je plná složitých emocí a hledání stability. Tato barva, která dle Pantone v sobě spojuje hloubku a záhadu, nabízí pocit jistoty a síly. Oproti loňské velmi silné a originální barvě, působí tato barva velmi elegantně a tlumeně, což jí dle mého názoru dává daleko větší možnosti použití v interiéru. Loňskou barvu bych osobně použil, kvůli její výraznosti pouze na doplňky, ale letošní barvu se nebojím použít na skříňky a ozvláštnit tak jednotvárnost kuchyně.

Jak integrovat Pech Fuzz do vaší kuchyně?

Výrazná barva jako je právě ta letošní od Pantone může být při použití na velké ploše velmi agresivní a lehce se „okoukat“.

Módní barva v hlavní roli:

Barvu Pech Fuzz můžete ladit a přidat do interiéru jako decentní akcent, ale zároveň můžete tuto barvu s lehkostí použít na velké plochy a nebát se, že bude vaše kuchyně nevkusná. Právě naopak! S touto barvou dosáhnete nevšedních kombinací a kuchyně bude výrazným centrem ve vaší domácnosti. Nebojte se této barevné kombinace, ale zároveň si ji pořádně rozmyslete a v ideálním případě si nechte poradit od designéra nebo architekta. Díky tomu budete vědět s čím tuto barvu kombinovat a jak postupovat tak aby vaše nová kuchyně nebo jiná část interiéru byla moderní, ale hlavně i nadčasová.

Dekory a textilie:

Pro ty, kteří si přejí subtilnější zavedení módní barvy v interiéru nebo do své kuchyně, je možností použít dekorativní prvky a textilie. Záclony, ubrusy, polštářky nebo koberce v této barvě dodají vašemu prostoru jemný a současně výrazný nádech.

Kombinace s neutralitou:

Pech Fuzz se skvěle kombinuje s neutrálními barvami jako je bílá, šedá a béžová nebo v odstínech dřev a kamenných dekorů. Tato kombinace vytváří kontrast a umožňuje Pech Fuzz zářit ve vaší kuchyni. Zvažte použití neutrálních odstínů na zdi a podlahách, abyste vytvořili harmonické pozadí pro dramatickou barvu Pech Fuzz.