Rok 2024 přináší do světa kuchyní několik zajímavých trendů, které kombinují estetiku s funkčností. Jedním z význačných trendů jsou skříně s prosklenými dvířky. Tento prvek, dříve považovaný za doménu rustikálních kuchyní, nyní nachází své místo i v moderních interiérech. Prosklená dvířka dodávají kuchyni lehkost a eleganci a umožňují vyniknout nejen samotným skříním, ale i jejich obsahu.

Typy skla v prosklených dvířkách

Skel, které lze použít v kuchyni je celá řada, podívejme se na ty nejčastěji používané.

Mléčné sklo:

Tento typ skla je populární pro svou schopnost rozptýlit světlo a zároveň skrýt obsah skříní. Mléčné sklo poskytuje jemný, rozmazaný pohled do vnitřku skříně, což je ideální pro ty, kteří chtějí udržet pořádek skrytý, ale přesto chtějí využít lehkosti skleněných dvířek.

Průhledné sklo:

Průhledné sklo je ideální pro ty, kteří chtějí vystavit své nádobí nebo dekorace. Dodává kuchyni otevřený a prostorný vzhled a je perfektní pro ukázání vaší sbírky krásného nádobí nebo sklenic. Zároveň je možné využít například skříní s odlišnou barvou zad, kdy potom tento detail nádherně vynikne.

Kouřové sklo:

Tento typ skla přináší do kuchyně moderní, sofistikovaný vzhled. Kouřové sklo nabízí jemný nádech tajemství a je skvělým kompromisem mezi úplnou průhledností a úplným skrytím obsahu skříně. Dnešní trendy nejsou jen kouřová skla zabarvená do šeda, ale také bronzově zabarvená skla, která jsou perfektně kombinovatelná s bronzovými nebo zlatými rámy dveří a dalšími doplňky v této barvě.