Rok 2024 přináší do světa kuchyňského designu nové a inovativní trendy, které zjednodušují a zkrášlují naše domovy. Jedním z těch nejvýraznějších je trend vysokých kuchyňských skříní s dveřmi až k podlaze. Tento trend nejenže vylepšuje estetiku kuchyně, ale také přináší řadu praktických výhod, které ocení každý moderní domácí kuchař.

Estetická dokonalost a čistý design

Dveře skříní, které kryjí sokl a přiléhají téměř k podlaze, přinášejí do kuchyně čistotu a eleganci. Tradiční soklové lišty mohou narušovat celkový design kuchyně a vytvářet vizuální přerušení. Když jsou dveře skříní prodlouženy až k podlaze, kuchyň působí jednotněji a harmonicky. Tento designový prvek umožňuje plynulé přechody a opticky zvětšuje prostor, což je zejména v menších kuchyních velmi žádoucí.

Minimalistický vzhled, který tyto dveře vytvářejí, je ideální pro moderní interiéry. Kuchyně s tímto designem působí prémiově a propracovaně, což ocení každý, kdo touží po stylovém a zároveň praktickém domově. Prodloužené dveře navíc dávají kuchyni čisté linie a vizuální lehkost, kterou mnoho lidí hledá v dnešním hektickém světě.

Pokud jsou v kuchyni kombinovány obklady stěn, díky prodlouženým dveřím k podlaze lze také docílit splynutí právě obkladů a skříní, jak vidíte na obrázku níže, kde dveře od chladničky jsou prakticky až k podlaze a vedle skříně jsou obkladové desky na stěně. Díky jednoduchému designu tak sestava vytváří kompaktní celek.