Při plánování nové kuchyně je důležité zaměřit se na každý detail, včetně správné volby kuchyňské baterie. Existuje několik různých typů kuchyňských baterií, které můžete zvážit. V tomto článku si přiblížíme jednotlivé druhy kuchyňských baterií, jejich výhody a nevýhody a poskytneme vám tipy, které vám pomohou vybrat tu správnou kuchyňskou baterii pro váš nový kuchyňský prostor.

Klasická kuchyňská baterie:

Kuchyňská baterie bez vytahovací koncovky je klasickým modelem s jedním výtokem zvaným perlátor. Tyto baterie nabízejí jednoduchost a minimalistický design. Jsou snadno instalovatelné a méně náchylné k opotřebení nebo únikům vody, protože nemají pohyblivé části. Jednou z nevýhod je, že nemáte možnost zaměřit proud vody přesně na určité místo a nejsou tak vhodné pro úkony, které vyžadují větší flexibilitu. Tyto baterie se vyrábí ve velkém množství barev, stylů a velikostí. Zároveň, pokud nevyberete designovou variantu bývají také cenově nejdostupnější.

Kuchyňská baterie s vytahovací koncovkou:

Kuchyňská baterie s vytahovací koncovkou je vybavena hadicí nebo výsuvným ramenem, které vám umožňuje snadno manipulovat s vodou. Tento typ baterie je praktický, protože můžete jednoduše vytáhnout koncovku a zamířit vodu přesně tam, kam potřebujete. Tato funkcionalita je praktická při mytí většího nádobí nebo plnění velkých nádob mimo dřez. Nevýhodou je, že baterie s vytahovací koncovkou obvykle vyžaduje více prostoru na instalaci a může být náchylnější k opotřebení. Pokud, ale vyberete kvalitní baterii od renomovaného výrobce, většího opotřebení nebo náchylnosti na únik vody se bát nemusíte. Zde je také velký rozdíl mezi baterií s vytahovací koncovkou se s prškou, často v tomto ohledu dochází k záměně. Na baterii se sprškou se podíváme níže.

Kuchyňská baterie se sprškou:

Kuchyňská baterie se sprškou je vybavena výsuvnou hadicí s nastavitelným proudem vody. Tento typ baterie kombinuje výhody baterie s vytahovací koncovkou a baterie s přepínáním sprcha/proud. Můžete mít vodní proud přesně tam, kde ho potřebujete, a zároveň využít funkci sprchy pro jednoduché oplachování nádobí, plnění hrnců nebo třeba oplachování ovoce a zeleniny. Tyto baterie jsou vhodné kombinovat s dřezem s menší vaničkou právě na čistění ovoce a zeleniny, případně pořídit speciální misku do dřezu k tomuto určenou. Nevýhodou může být vyšší cena těchto baterií a potřeba většího prostoru pro instalaci.