Barvy v kuchyni

Nás samozřejmě zajímají barvy ve spojitosti s nábytkem, zejména v kuchyni. Barevné kuchyně jsou krásné a zajímavé, avšak kvalitní kuchyně není malá investice a určitě si přejete, aby vydržela dlouhá léta krásná a moderní. V tomto ohledu bych Vám tedy doporučila vyhnout se zářivým a křiklavým barvám. Místo toho volte barvy, které nepodléhají rychlým módním vlivům, jako například syté temné tóny barev, například vínově červenou nebo smaragdově zelenou.

Volte tmavé tóny

Tmavé barvy jako smaragdově zelená, námořnická modř nebo vínově červená jsou barvy, které nepodléhají rychlým módním změnám a zůstávají nadčasové. Pokud se tyto barvy dobře zkombinují například se dřevem, mramorem nebo betonem, budou takto kombinované materiály nadčasové a snesou i doplňky výraznějších barev. Tmavé barvy navíc působí luxusním dojmem.

Výrazné barvy jsou vhodné na doplňky

Pokud máte rádi výrazné barvy jako červenou, sytě modrou, zelenou, žlutou a podobně, doporučuji tyto barvy používat na doplňky nebo na jednoduše vyměnitelné prvky v domácnosti. Lidé starší třiceti let si určitě vzpomenou na doby, kdy byla velmi populární zelená a oranžová barva. Interiéry zařízené v tomto stylu byly velmi moderní a kuchyně i koupelny byly zařízeny v těchto barvách. Jsou dnes noční můrou majitelů a jejich rekonstrukce rozhodně nebude jednoduchá.

Na obrázku níže je vidět kuchyně v jemných tónech, kde je tmavě červená výrazná brava zvolena jako výmalba, pokud přestane majitele bavit, stačí jenom vymalovat...